Budowanie i utrzymywanie dobrego kredytu

Budowanie i utrzymywanie dobrego kredytu

Budowanie i utrzymywanie dobrego kredytu jest ważne dla planowania i zarządzania finansami, tym lepsza ocena kredytowa i wynik jest niższy stopa procentowa będzie na kartach kredytowych, hipotek i kredytów samochodowych.

W rzeczywistości może nie być nawet zatwierdzony na pożyczkę, jeśli masz złe historię kredytową lub score.Start się poprzez uzyskanie bezpłatnej kopii kredytowej gości, aby zobaczyć, gdzie stoisz, masz prawo do jednego bezpłatnego sprawozdania kredytowego rocznie z Equifax, Experian i TransUnion, możesz otrzymać bezpłatny raport o kredycie, odwiedzając stronę www.annualcreditreport.com lub dzwoniąc pod numer 1-877-322-8228.

Teraz, gdy masz kopię raportu w ręku, sprawdź, jak bardzo jest to dokładne, będziesz zaskoczony, jak często pojawiają się błędy, sprawdź, czy wymieniony kredytodawca jest w rzeczywistości wierzycielem posiadanym przez Ciebie kontem lub posiadasz konto Spór co do tego, co nie jest poprawne, w tym adresy, w których mieszkałeś w przeszłości. Więcej informacji można znaleźć w link oszustwo.net.

Wskazówki dotyczące budowania i utrzymania dobrego kredytu

Otwórz rachunek oszczędnościowy lub oszczędnościowy, masz historię finansową pomoże Ci w pozyskaniu pożyczek, a także umożliwisz zwrot spłat pożyczki
Płacić rachunki na czas.

Utrzymuj niskie saldo (jeśli to możliwe) na „kredyt odnawialny” (tzn. Karty kredytowe).

Zrealizuj dług, zamiast przesuwać go, gdy te 0% lub niskie oferty wstępne są dostarczane pocztą.

Nie otwieraj linii kredytowych, których nie potrzebujesz.

Nie zamykaj kart kredytowych, które masz przez dłuższy czas, a długość historii kredytowej jest ważna w otrzymanym wyniku kredytowym.

Ochrona Twojego kredytu przed kradzieżą tożsamości kredytowej to kolejny, proaktywny sposób na utrzymanie dobrego kredytu, jeśli tożsamość zostanie skradziona, a fałszywe opłaty zostaną wykonane, potrwa to trochę czasu.

Wskazówki dotyczące ochrony kredytu

Chronić pocztę przed kradzieżą poprzez rozdrabnianie poczty przed jej usunięciem, zwłaszcza pocztą, która zawiera Twoje dane osobowe, w tym dowody pobierania opłat, kopie ofert kredytowych i wniosków, formularzy ubezpieczeniowych, oświadczeń lekarskich, odrzuconych czeków i wyciągów bankowych, a także wygasłych kart kredytowych.

Jeśli chcesz otrzymać kredyt

Bądź chroniony Twoimi informacjami osobistymi. Bądź ostrożny, podając numer karty kredytowej, adres lub inne dane osobowe. Jeśli to możliwe, udostępnij te informacje tylko wtedy, gdy wiesz, że masz do czynienia z renomowaną organizacją.

Nigdy nie należy nosić karty Social Security. Zostaw ją w bezpiecznym miejscu w domu lub w sejfie, jeśli go masz.

Potwierdź zakupy w internecie są bezpieczne, przejrzyj dalej, takie jak blokada i klucz w dolnym rogu przeglądarki, adres URL rozpoczynający się od https: // lub słowa Secure Sockets Layer (SSL).

Unikaj używania karty jako identyfikatora, złodzieje mogą wykorzystać te informacje, aby przyjąć swoją tożsamość i otwarte konta bankowe, dokonywać zakupów, uzyskać gotówkę, a nawet uzyskać pracę lub apartament z Twoją tożsamością. Korzystaj tylko z karty kredytowej u uznanych i renomowanych sprzedawców.

Możesz umieścić „zamrożenie kredytowe” na swoim koncie, dzięki temu plik kredytowy będzie niedostępny dla nowych wierzycieli, które uniemożliwią nikomu otwarcie kredytu pod Twoim imieniem. Twoi obecni wierzyciele i będziesz mieć dostęp do Twojego pliku. Jeśli chcesz otrzymać kredyt, będziesz musiał tymczasowo zwieść kredyt.

Porady, jeśli jesteś ofiarą kradzieży tożsamości i oszustw

Jeśli podejrzewasz, że masz zamiar stać się ofiarą oszustwa, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wprowadzenie wstępnego ostrzeżenia dotyczącego pliku kredytu, ten wpis pozostanie na miejscu przez 90 dni i wymaga od wierzycieli sprawdzenia tożsamości przed wydaniem kredytu Twoje imię.

Jeśli byłeś już ofiarą oszustwa, wypełnij formularz zażalenia tożsamości z FTC i zgłosisz ostrzeżenie o nadużyciu do pliku kredytu, który wymaga, aby wszyscy wierzyciele rzeczywiście porozmawiali z Tobą przed wydaniem kredytu. Okres ostrzegania przedłużonego pozostanie w aktach przez 7 lat.

Dodaj komentarz